online: 2
  • Strona główna
  • Zespół
  • Koncerty
  • Dyskografia
  • Galeria
  • Teksty
  • Fan Klub
  • Kontakt

Aktualności

5 lat od debiutu. Szczeście i I co dalej?

Wielu ludzi, pewnie często, zadaje sobie pytanie czym jest szczęście? Jak w ogóle odnaleźć szczęście? Co lub kto jest potrzebny człowiekowi do szczęścia? No właśnie. Pisząc ten kawałek w roku 2005 ja również o to pytałem, o to trwałe odczucie szczęścia, którego  ludziom - z różnych powodów - na co dzień brakuje.

Wątpliwości, które nasunęły mi się 15 lat temu, do dzisiaj są aktualne, dlatego nie ma co na siłę szukać szczęścia. Warto być  po prostu  na co dzień zadowolonym z życia, nieważne jakie by ono było, a ostatecznie osiągnie się to coś co nazywamy właśnie  szczęściem.

„Proszę, zaprowadź mnie
Proszę, zaprowadź mnie
Do miejsca, gdzie nie można odnaleźć szczęścia "

Muzyczny pomysł na outro utworu pn. "I co dalej?", które jeszcze przed nagraniem płyty grane było na koncertach przed kawałkiem "Szczęście", to drugi na tej płycie instrumentalny pomysł basisty Krzysztofa Janowskiego. Tak więc posłuchajcie sami i poszukajcie własnego  szczęścia.Utwór "Szczęście" pierwszy raz zaprezentowany został przez nas na żywo w styczniu 2013 roku podczas koncertu w Mieroszowie i od tego momentu był grany bardzo często. Wielokrotnie też przedłużany o śpiew z publicznością. W pewnym momencie jednak zaczęliśmy szukać innej aranżacji dla tego kawałka. Zupełnie odmieniony utwór wykonywaliśmy podczas koncertów akustycznych, by ostatecznie zagrać go z pełnym instrumentarium w trakcie koncertu na Dni Wałbrzycha w maju 2017 roku. I to właśnie wtedy doszedłem do wniosku, że zamiast grać ten kawałek w wersji odmienionej, warto napisać jego drugą część. No więc powstała kontynuacja, którą kilka razy zaprezentowaliśmy podczas występów na żywo w 2018 i 20019 roku, a wcześniej umieściliśmy na drugim albumie pn. „Czarny żółty biały”.

No to posłuchajcie wykonań w różnych aranżacjach pierwszej części szczęścia, z naszych koncertów zagranych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Miłych wspominek. 🙂Przeglądając domowe archiwum wpadłem (oczywiście ponownie!) również na koncert dla Radia Sygnały z Opola z 2013 roku i jedno z pierwszych wykonań utworu "Szczęście", gdzie obecne outro pn. "I co dalej?" grane było przed swoją podstawą.Pozdrawiam
Marcin Świeży
SILENTlive

<< Wróć do poprzedniej strony